Wielkanocna akcja charytatywna

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”.

(ks. Mieczysław Maliński)

W dniach poprzedzających Święta Wielkanocne odbył się w naszej szkole charytatywny kiermasz ozdób wielkanocnych. W przygotowanie kiermaszu włączyli się uczniowie, rodzice i nauczyciele, a także Koło Gospodyń Wiejskich z Markuszowej przekazując ręcznie wykonane różnorodne ozdoby wielkanocne. Zaangażowanie wszystkich było ogromne, a kiermasz cieszył się niezwykłym powodzeniem.  Celem kiermaszu było wsparcie finansowe dla Milana, zmagającego się m. in. Zespołem Di George'a i wieloma wadami serca.  Dzięki ofiarności całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać  kwotę 3000 zł , którą przekazaliśmy mamie, na rehabilitację i leczenie małego wojownika.

A.J.